قانون جذب

باور چیست؟ چطور باور هایمان را تغییر دهیم؟

باور چیست؟ چطور باور هایمان را تغییر دهیم؟ تاثیر تغییر باور چیست؟

از آنجایی که ثابت شده که زندگی ما را باور های ما میسازد در این مقاله به اینکه باور چیست و چگونه باور مان را تغییر دهیم و تغییر باور چه تاثیری بر شخصیت ما دارد؟ میپردازیم پس در ادامه با سایت قدرت درون همراه باشید.

باور چیست؟

پیش از آنکه به آموزش تغییر باور بپردازیم لازم است تا با تعریف باور و تاثیر آنها بر رفتار و شخصیت آدمی آشنا شویم. باور آن چیزی است که فرد بدان اعتقاد دارد. به عبارت دیگر اعتقاد قلبی به بودن یا نبودن چیزی ویا انجام پذیر بودن یا نبودن کاری باور گفته می شود. همچنین گاهی اوقات از باور به عنوان چیزی که فرد بدان ایمان دارد نیز یاد می شود.

همچنین باور را می توان تکرار چندین باره یک فکر عنوان کرد. به طور مثال این اندیشه که شما می توانید با موفقیت از پس انجام کاری برآیید ناشی از باور شما نسبت به توانایی های خود برای انجام آن کار است. همچنین برعکس این حالت نیز امکان پذیر است. به طور مثال شما فکر می کنید از عهده انجام کاری بر نمی آیید؛شما به توانایی خودتان برای انجام یک کار باور ندارید.

به تعریف ساده شما اگر برای انجام کاری به خودتان باور نداشته باشید هر چقدر هم توانایی و قدرت انجام آن را داشته باشید باز هم نمیتوانید آن کار را انجام دهید این باور ها ، باور های محدود کننده یا مخرب نام دارند که باعث بسیاری از پیشرفت های ما هستند و ما باید به سرعت تغییر باور بدهیم.

همانطور که مشاهده کردید این باورهای محدود کننده و مخرب، آسیب های بسیاری به دنبال دارند. بنابراین نباید گذاشت باورهای مخرب و ویران گر در ذهن آدمی رخنه کند. با این حال با تغییر باورها، طرز نگرشتان و به دنبال آن رفتار و شخصیتتان بسیار تغییر خواهد کرد. اغلب مردم گمان می کنند که تغییر باورها سخت و دشوار است.

اما جالب است بدانید که این طرز فکر کاملا اشتباه است. انسان ها دارای اراده و اختیار هستند پس به راحتی و با کمی تمرین می توان از عهده این کار برآمد. برای تغییر باور هیچگاه دیر نیست. شما هرگاه اراده کنید می توانید باورهایتان را نسبت به همه چیز تغییر دهید. در ادامه قصد داریم به چگونگی تغییر باورها بپردازیم.

باور چیست؟

تغییر باور امکان پذیر است؟

مهم ترین اصل برای شکل گیری شخصیت و رفتار هر فردی باورهای او است. پس تغییر دادن باورهای مخرب به باورهای سالم یکی از مهم ترین کارهایی است که هر فرد باید در زندگی اش انجام دهد. چرا که بسیاری از باور های ما در دوران کودکی شکل گرفته و ممکن است بیش از 60 درصد آنها باورهای نادرستی باشد. زیرا کودکان به راحتی یک موضوع را قبول و باور میکنند.

دوره بیولوژی باور از دکتر بروس لیپتون برترین دوره تغییر باور در جهان است دکتر بروس لیپتون سال ها در زمینه تغییر باور و بیولوژی باور فعالیت کرده است. این دوره 150 دقیقه است که ما این دوره را به زبان فارسی ترجمه کرده ایم و به طور کامل در اختیار اعضای ویژه سایت قرار داده ایم در زیر بخش کوتاهی از این دوره فوق العاده را برای شما قرار داده ایم:

دانلود کامل دوره بیولوژی باور

همانطور که گفته شد تغییر باور کار چندان پیچیده ای نیست. یکی از ساده ترین روش های تغییر باور، تکرار زیاد باورهای جدید است. پس از تکرار باورهای جدید، ذهن شما به شنیدن این باورها عادت می کند. آنگاه شما می بایست نسبت به این باور جدید متعهد باشید. زمانیکه به باورها و ایده های خود فکر می کنید به خودتان بگید اگه این کار انجام بشه ، چه میشه ؟ نه اینکه بگویید اگر نشود چه می شود.

به طور مثال اگه شما یه خونه ی جدید یا به ماشین گران قیمت میخواهید باید به خودتون بگید اگه این ماشین رو بگیرم چی میشه؟ یا اگه این خونه رو بگیرم چی میشه؟ به طور ناخودآگاه شما با این کلمات حس خوبی پیدا میکنید و نسبت به خونه یا ماشین مورد علاقه تون ارتعاش مثبت ارسال میکنید.

شما باید خود را در فکر باورهای جدیدتان غرق کنید. البته این کار ممکن است در ابتدا کمی نیاز به تمرین داشته باشد. جلوگیری از صداهای ذهنی و کنترل ورودی های ذهن هردو نیاز به تلاش شبانه روزی بسیار دارند اما در نهایت موجب می شود تا باورهای ما نسبت به آنچه سعی در تغییر آن داشتیم تغییر کند.

به طور مثال می توانیم به این باور برسیم که همیشه نیمه پر اتفاقات را ببینیم و این باور احساس خوبی به ما میدهد. با تشکیل باورهای مثبت و خوب، باورهای محدود کننده و مخرب خود به خود حذف می شوند و در نهایت ذهن ما عادت خواهد کرد تا به صورت ناخودآگاه نسبت به وقایع به صورت مثبت فکر کند. در ادامه مثال هایی از باور و احساسات نامناسب و نیز چگونگی تغییر آن باورها بیان خواهد شد.

تغییر باورهای مخرب

اگر شما زیادی به خود مغرور هستید و از این بابت احساس خوبی ندارید می توانید با تغییر باورهایتان غرور خود را کاهش داده و به احساس رضایتمندی دست یابید. برای این منظور کافی است در ذهن خود تکرار کنید که من می توانم از اطرافیانیم چیزهای زیادی یاد بگیریم. همه آدم ها خوبی هایی دارند. در نهایت این باور ملکه ذهن فرد شده و باور قبلی که موجب غرور فرد و به دنبال آن احساس ناخوشایندی در وی شده بود از بین خواهد رفت.

همین مثال برای باورهای رهاشدگی، حقارت، شرم، طردشدگی و… نیز موثر است. اگر احساس رهاشدگی می کنید کافیه این باور را در خود تقویت کنید که من ارزش دوست داشته شدن دارم و می توانیم برای تقسیم خودم با دیگران راه هایی پیدا کنم. احساس و باور حقارت با این باور که من فردی خوب و با ارزشم و می توانم کارهای با ارزش زیادی برای دنیا بکنم را میتوانید از بین ببرید.

اگر احساس طرد شدگی دارید می توانید این باور را تقویت کنید که من فردی جذاب و جالب هستم و در نتیجه اطرافیانیم از شناختن من لذت می برند. همچنین برای رهایی از باور و احساس شرم نیز کافی است این باور که من می توانم با خود آرام و مهربان باشم و بهترین ها را برای خود بسازم تقویت کنید.

به این شکل میتونید باورهایی که اذیتتون میکنه و فکرتون رو مشغول میکنه رو از بین ببرید و تغییر باور بدهید و اعتماد به نفس خودتون رو تقویت کنید و شخصیت جدید محبوبی برای خودتان بسازید.

تغییر باورهای مخرب

ارتباط باور و شخصیت

به طور مثال اگر باورتون بر این باشه که من چقدر لوس هستم یا من نمی تونم تو جمع حرف بزنم روزی می رسه که هرکی شما رو میبینه میگه تو چقدر لوسی یا میگه چرا نمی تونی تو جمع درست حرف بزنی؟ این باور های شماست که شخصیت شما رو میسازه شاید شما اونقدر هم که فکر میکنید بد نیستید میتونید به راحتی تغییر باور بدهید.

باورهایمان حرف اول رو در شخصیت ما میزنه شما چه دوست داشته باشید و چه دوست نداشته باشید این یک قانونه و تغییر پذیر نیست. شما میتونید از  قانون جذب استفاده کنید و آن طور که میخواهید زندگی کنید و به آن چیز هایی فکر کنید که دلتان میخواهد فکر کنید.

 

 

 

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دانلود کامل و نامحدود بهترین آموزش ها به سایت اصلی ما مراجعه کنید کلیک کنید
بستن