کتاب قوانین موفقیت در ۱۶ درس از ناپلئون هیل

ناپلئون هیل نویسنده ای است که بنای موفقیت فردی را با ادبیات متفاوتش ساخت؛ نویسندگان و مربی های انگیزشی او را به عنوان مرجع خود قرار داده اند. از کتاب های معروف وی میتوان به کتاب بی اندیشید و ثروتمند شوید و قوانین موفقیت در ۱۶ درس از ناپلئون هیل اشاره کرد این کتاب ها در لیست پرفروش ترین کتاب های جهان نیز قرار دارند.


درس های کتاب قوانین موفقیت در ۱۶ درس از ناپلئون هیل

 book covers the rules of success in 16 lessons along with the titles of his lessons

کتاب قوانین موفقیت در ۱۶ درس از ناپلئون هیل مجموعه ای از ۱۵ جزوء جداگانه است که توسط ناپلئون هیل نوشته شده است. از این کتاب ۱۱۸ نسخه منتشر شد و یکی از آن نسخه ها در سال ۲۰۱۰ برای انتشار مجدد کتاب استفاده شد؛ اما باز نسخه منتشر شده در سال ۲۰۱۰ با نسخه اصلی کتاب ناپلئون هیل متفاوت بود. این کتاب حاصل ۲۰ سال فعالیت مشترک ناپلئون هیل و اندروکارنگی است که در سال ۱۹۲۸ منتشر شد.

در طی این بیست سال با بیش از ۲۰۰ میلیونر آمریکایی مصاحبه شد و از داستان ها و نوع عملکرد و همچنین افکار آنان در طی زندگیشان توانستند به این قوانین پی ببرند، درس های مطرح شده در زیر با استفاده از نسخه ای که در سال ۱۹۲۸ منتشر شد می باشد.

درس اول کتاب قوانین موفقیت در ۱۶ درس: روی یک هدف تمرکز کنید.

به شما آموزش میدهد چطور هدف اصلی زندگیتان را انتخاب کنید و مانند سایر مردم تلاش و وقت خود را بر روی یک هدف بیهوده و پوچ نگذارید و با قلب و دلب و با احساسات خود آن هدف را طلب کنید.

 درس دوم کتاب قوانین موفقیت در ۱۶ درس: به خودتان ایمان داشته باشید.

با داشتن اعتماد به نفس از شش ترس اصلی که افراد زیادی در معرض آن قرار میگیرند و این ترس زندگی این افراد را نابود میکند در امان خواهید ماند؛ این ترس ها عبارت اند از فقر، بهداشت، پیری، انتقاد، از دست دادن عشق و مرگ

درس سوم کتاب قوانین موفقیت در ۱۶ درس: عادت پس انداز پیدا کنید.

هیچ‌کس نمی‌تواند بدون پس‌انداز پول در زندگی موفق شود هیچ استثنایی برای این قانون وجود ندارد سعی کنید این قانون را در زندگیتان پیاده کنید تا درآمدتان سازمان بندی شود.

درس چهارم کتاب قوانین موفقیت در ۱۶ درس: مدیریت زندگی خودتان را خودتان در دست بگیرید.

استعداد و علاقه به شما نشان خواهد داد که چطور در زندگیتان به جای پیروی راه جدیدی برای خودتان بسازید عادت به مدیریت به شما کمک میکند تا تمامی کارهایتان حتی کارهای کوچکتان را به صورت ناخودآگاه مدیریت کنید.

درس پنجم کتاب قوانین موفقیت در ۱۶ درس: تفاوت و ابتکار در سرلوحه  کارتان باشد

این کار ذهن شما را باز میکند به گونه ای که شما تفاوت ها و ابتکار ها را درک میکنید و خود میتوانید صاحب سبک باشید شما یاد خواهید گرفت خانه ای جدید و مدرن از گل و  خاک بسازید این درس به شما کمک میکند علاوه بر ساخت ایده و ابتکارهای جدید بتوانید ابتکارها و ایده های قدیمی و منسوخ شده را نیز تشخیص دهید.

درس ششم کتاب قوانین موفقیت در ۱۶ درس: به کارتان علاقمند باشید

اگر شما به کارتان علاقمند باشید دیگران نیز به کارها و ایده های شما علاقمند میشوند و شما راحت تر میتوانید کار کنید و کارتان برایتان حکم تفریح را میتواند داشته باشد.

درس هفتم کتاب قوانین موفقیت در ۱۶ درس: گسترش کنترل احساسات

شما میتوانید با کنترل احساس خود به تعادل برسید و خود را به آنجایی که میخواهید هدایت کنید.

درس هشتم کتاب قوانین موفقیت در ۱۶ درس: بیشتر از پولی که دریافت میکنید خدمات ارائه دهید.

اگر عادت کنید که بیشتر از پولی که میگیرید خدمات ارائه دهید شما یاد خواهید گرفت که چطور از قانون افزایش بازده استفاده کنید و همچنین این کار شما را بیمه میکند نسبت به خدماتی که ارئه میکنید پول بیشتری به شما بدهند.

درس نهم کتاب قوانین موفقیت در ۱۶ درس: شخصیت مورد علاقه خودتان را برای خودتان بسازید.

یک شخصیت شگفت انگیز هنگامی که با هوش همراه است مهمترین ابزار برای دستیابی به موفقیت است. که شما را قادر می سازد تا کوهی از موانع که جلویتان سبز شده را حذف کنید.

درس دهم کتاب قوانین موفقیت در ۱۶ درس: با دقت فکر کنید

تفکر دقیق یکی از ریشه های اصلی موفقیت است، این درس به شما می آموزد که چگونه واقعیات را از اطلاعات جدا کنیم این درس به شما می آموزد که چطور حقایق شناخته شده را به دو دسته مهم و بی اهمیت تقسیم بندی کنیم.

 درس یازدهم کتاب قوانین موفقیت در ۱۶ درس: تمرکز

تمرکز به شما یاد می‌دهد که چطور توجه خود را به یک موضوع معطوف کنید تا زمانی که برای تسلط بر این موضوع برنامه‌ ریزی کنید.

درس دوازدهم کتاب قوانین موفقیت در ۱۶ درس: با دیگران کار کنید

شما ارزش کار تیمی را زمانی حس خواهید کرد که تلاش خود را با افراد تیم هماهنگ میکنید و ضعف های یک دیگر را جبران میکنید.

درس سیزدهم کتاب قوانین موفقیت در ۱۶ درس: از اشتباهات خود درس بگیرید

شما یاد خواهید گرفت که از اشتباهات و شکست های خود پلی مستحکم به سمت موفقیت بسازید.

درس چهاردهم کتاب قوانین موفقیت در ۱۶ درس: تمرین برای افزایش تحمل

این درس به شما می آموزد که چگونه از تاثیرات مخرب آمیز تعصبات نژادی و مذهبی جلوگیری کنید و با این کار شکست برای میلیون ها نفر که میخواهند با استدلال های احمقانه شما ا به پایین بکشند به ارمغان می آید.

درس پانزدهم کتاب قوانین موفقیت در ۱۶ درس: مسئولیت پذیری

اگر هر کاری که میکنید عواقب آن را هم بپذیرید توان برخورد و حل مشکلات را به بهترین نحو خواهید داشت.

درس شانزدهم کتاب قوانین موفقیت در ۱۶ درس: کلید طلایی

در این درس خواهید آموخت چگونه از این قانون رفتار انسانی جهانی به گونه ای استفاده کنید که به راحتی بتوانید هم کاری هماهنگ با هر فرد یا گروهی از افراد بدست آوردید. عدم درک این قانون که فلسفه قانون طلایی بر اساس آن استوار است یکی از دلایل اصلی شکست میلیون ها نفر است که در فقر، فقر و فقر زندگی میکنند. این درس هیچ ربطی به مذهب به هر شکل یا با فرقه گرایی ندارد.

قدرت درون
۱۸ دی ۱۳۹۷
1844 بازدید