پشتیبانی در تلگرام

تماس تلفنی

قانون جذب

آموزش کامل مراحل یادگیری کوین ترودو + ویدیو تصویری

کوین ترودو میلیاردر خودساخته آمریکایی است که در شهر ماساچوست واقع در آمریکا متولد شده است.
او یکی از اساتید بزرگ موفقیت است که در بحث آموزش، سبک منحصر به فرد خود را دارد و در سمینار آرزوی تو دستور توست با هزینه ورودی ۱۰.۰۰۰ دلار، مبحثی با نام مراحل یادگیری کوین ترودو یا مراحل چهارگانه یادگیری را عنوان می کند که می توان به جرات آن را زیربنای موفقیت دانست!

در حال حاضر 8 سمینار پرطرفدار و یک کتاب تمرین pdf از کوین ترودو را به زبان فارسی ترجمه و دوبله کرده ایم و آنها را در سایت قرار داده ایم. جهت دانلود کامل این محصولات کوین ترودو ابتدا باید یک عضویت ویژه خریداری نمایید.

نمایش لیست محصولات کوین ترودو + دانلود

خرید عضویت ویژه

به طوری که این مبحث تاکنون در هیچ کتاب، سمینار یا دوره ای مطرح نشده است.
یکی از مفاهیم مطرح شده در این سمینار که در دنیا بسیار مورد استقبال قرار گرفته مراحل یادگیری کوین ترودو است.

این چهار مرحله یادگیری میتواند زیر بنای زندگی شما را تغییر دهد!

در این مقاله قصد داریم مراحل یادگیری کوین ترودو را به صورت کامل بیان کنیم؛ پس در ادامه با قدرت درون همراه باشید.

بخش کوتاهی از سمینار آرزوی تو دستور توست:

دانلود سمینار آرزوی تو دستور توست

مراحل یادگیری کوین ترودو

طبق آموزش های کوین ترودو در سمینار آرزوی تو دستور توست و سایت شبکه جهانی اطلاعات کلیه اطلاعات جدیدی که پردازش می کنیم چهار مرحله یادگیری کوین ترودو زیر را طی می کند:

  1. ناآگاهی و ناشایستگی
  2. آگاهی و ناشایستگی
  3. آگاهی و شایستگی
  4. ناآگاهی و شایستگی

مرحله اول مراحل یادگیری کوین ترودو : نا آگاهی و ناشایستگی

(به طور خلاصه: شما نمی دانید که نمی دانید.)

این مرحله به  زمانی گفته می شود که شما نمی دانید که نمی دانید. به بیانی روشن تر شما نمی دانید چه چیزهای وجود دارد که شما از وجود آنها بی اطلاع هستید و تا زمانی که از وجود آنها بی اطلاع باشید به طور یقین در آن خصوص به مهارت و شایستگی نخواهید رسید.

بسیاری از افراد در رسیدن به اهداف و زندگی دلخواه خود تلاش می کنند ولی به آنچه می خواهند نمی توانند دسترسی داشته باشند!
و در درک کامل قسمت هایی از زندگی خود مانند امور مالی، شخصی، تجارت و.. دچار مشکل میشوند و نمیتوانند مشکلات خود را حل کنند، زیرا مواردی وجود دارد که از آن بی اطلاع هستید و چون نمی دانند که آگاهی ندارند نمی توانند در آن مورد به شایستگی و مهارت برسند.

مرحله دوم مراحل یادگیری کوین ترودو : آگاهی و ناشایستگی

(به طور خلاصه: شما می دانید که نمی دانید.)

در این مرحله از یادگیری شما از آنچه نمی دانید آگاه می شوید و متمایل می شوید که پا فراتر گذاشته و به جستجوی دانشی فراتر از آنچه که قبلاً آموخته اید بروید و متوجه می شوید چیزهای وجود دارد که شما از آن بی اطلاع بوده اید و در واقع به این آگاهی می رسید که برای یادگیری و به کار بردن دانشتان چیزهای زیادی وجود دارد ولی هنوز در آن موارد به مهارت و شایستگی نرسیده اید و پی می برید این دانستن شما را به مرحله بالاتر رهنمون می شود که می توانید در مسیر سعادت و خوشبختی با آگاهی گام بردارید.

مرحله سوم مراحل یادگیری کوین ترودو : آگاهی و شایستگی

(به طور خلاصه: شما می دانید که می دانید.)

درمرحله آگاهی و شایستگی، شما به آگاهی رسیده اید و می دانید چگونه از مهارت خود استفاده کنید و یا وظیفه خود را انجام دهید ، اما انجام این کار نیاز به تمرین ، فکر آگاهانه و کار سخت دارد و برای درک مفاهیم و اجرای آنها در عمل به زمان و توجه بیشتری نیاز است. شما اطلاعات جدیدی را کسب کرده اید که برای انجام یک کار لازم است ، اما باید مراحل یا روند انجام آن را به درستی طی کنید و با تکرار و تمرین آگاهانه به مهارت و شایستگی لازم برسید.

مرحله چهارم مراحل یادگیری کوین ترودو : ناآگاهی و شایستگی

(به طور خلاصه: همه چیز به صورت خودکار انجام می شود.)

در مرحله ناآگاهی و شایستگی، شما به تجربه کافی دسترسی یافته اید و در انجام آن به مهارت رسیده اید و می توانید آن کار را به راحتی و به صورت نا خودآگاه انجام دهید.

هدف از بیان و آموزش این مراحل این بوده است که شما با روند یادگیری آشنا شوید و در تمام مراحل زندگی از آن استفاده کنید زیرا یادگیری از این چهار مرحله فراتر نیست. می توانیم هم اکنون  مثالی واضح و روشن برایتان بیاوریم تا بهتر متوجه مطلب شوید مثلا شما با خواندن این مقاله در مرحله دوم یادگیری قرار می گیرید ( مرحله آگاهی و ناشایستگی ) زیرا پیش از این نمی دانستید که نمی دانید ودر مرحله اول یادگیری بودید ولی زمانی که این مقاله را مطالعه کردید دانستید که چیزی وجود دارد که شما از آن بی اطلاع بوده اید وبا دانستن این مطلب در مرحله دوم قرار می گیرید.

چرا دائم باید در حال یادگیری باشیم؟

کوین ترودو با مطرح کردن این مراحل معتقد است که با طی کردن این روند و رسیدن به مرحله نهایی (مرحله ناآگاهی و شایستگی) شما می توانید به هر آنچه که طالب آن هستید (چه خوب و چه بد) دسترسی یابید.

طبق تحقیقات انجام شده تفاوت افراد موفق با افراد ناموفق، تفاوت در نحوه یادگیری آنهاست. یکی از ویژگی های افراد موفق این است که این افراد همیشه در حال یادگیری هستند و شور و اشتیاق فراوانی برای یادگیری از خود نشان می دهند و مهم تر اینکه نحوه یادگیری آنها به شکلی است که این روند را به درستی طی میکنند تا به مرحله چهارم برسند. هیچ به این موضوع اندیشیده اید که چرا برخی افراد با وجود تلاش هایی که می کنند ولی به نتیجه نمی رسند؟ در حالی که برخی دیگر به نسبت تلاش کمتری می کنند ولی بسیار موفق تر و کامرواتر هستند؟

چرا مرحله چهارم مراحل یادگیری کوین ترودو بسیار مهم است؟

همانطور که گفتیم مهم ترین بخش یادگیری رسیدن به مرحله چهارم مراحل یادگیری کوین ترودو است.

زیرا در این مرحله تمامی کارها به صورت خودکار از ضمیر ناخودآگاه نشات می گیرد و نکته اینجاست که هیچ برنامه ای برای موفقیت، در ضمیر نا خودآگاه ما به ثبت نرسیده  با این وجود چگونه می توانیم به موفقیت برسیم؟ از طرفی دسترسی به این بخش  وایجاد تغییر در آن تا حدودی ناممکن است ونتیجه این که برای دستیابی به خواسته ها ناکام می مانیم.

پس بهترین راه برای برنامه ریزی کردن ضمیر ناخودآگاه چیست؟ بهترین راه برای رسیدن به خواسته ها و برنامه ریزی کردن این بخش رساندن خود به مرحله ناخودآگاهی و شایستگی است چگونه ؟ آگاهانه و با فکر ، هر آنچه می خواهید را با تکرار و تمرین به درون ناخودآگاهتان هدایت کنید تا تاثیر شگرف آن را ببینید

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سال نو مبارک - میتوانید به کمک کد eyd در خرید اشتراک ویژه، 30 درصد تخفیف بگیرید.
+
بستن