چاکراهای بدن و ایجاد تعادل در روابط عاطفی و دوستانه

چاکرا و ایجاد تعادل در روابط عاطفی و دوستانه

تاریخ آخرین بروزرسانی: 28 سپتامبر 2020

نویسنده: قدرت درون


چکیده مطلب:

در جواب اینکه چاکرا چیست باید اینطور گفت چاکرا ها مراکز جذب انرژی در بدن هستند و چاکرا های اصلی بدن در طول شبانه روز در حال دریافت و جذب انرژی های مختلف هستند تمامی این انرژی ها بستگی به افکار و اعمال خود فرد دارد کسانی که همیشه کارهای خوب می کنند و از […]


توضیحات

در جواب اینکه چاکرا چیست باید اینطور گفت چاکرا ها مراکز جذب انرژی در بدن هستند و چاکرا های اصلی بدن در طول شبانه روز در حال دریافت و جذب انرژی های مختلف هستند تمامی این انرژی ها بستگی به افکار و اعمال خود فرد دارد کسانی که همیشه کارهای خوب می کنند و از خودشان راضی هستند و شکر گذار هستند چاکرا های متعادلی دارند و انرژی مثبت را جذب خود می کنند

چاکراها و جذب روابط عالی

حتما شما هم افرادی را دیده اید که بسیار مهربان هستند و هنگام صحبت با آنها شما هم آرامش می گیرید و همیشه به یادشان هستید و دوست دارید که با اینگونه افراد رابطه دوستانه یا عاطفی داشته باشید افرادی که از نظر عاطفی و سطح محبت و مهربانی در درجه بالایی قرار دارند معمولا چاکراهای خاجی، طحال و چاکرا ی ناف آنها متعادل و متوازن است.

اما برخی افراد هستند که همیشه عبوس و ناراحت هستند وقتی در کنارشان قرار می گیرید احساس آرامش و امنیت ندارید شاید حتی مدت کوتاهی با اینگونه افراد رابطه داشته باشید و بعد از مدتی دیگر نخواهید آنها را ملاقات کنید. اینگونه افراد در قسمت چاکراهای اصلی بدنشان انسداد وجود دارد برای همین نمی توانند ارتباط ماثری با دنیای بیرون بگیرند.

مقاله چشم سوم یا آجنا را مطالعه کنید

جالب است است بدانیم که تمامی افکار و اعمال ما انسانها به صورت انرژی مثبت و منفی با هاله ای که در اطرافمان قرار دارد هماهنگ می شود و سپس جذب چاکراهای بدن می شود. اگر ما انسانی آرام و با کمالات باشیم چاکراها متعادل و متوازن می شوند و اگر انسانی خشمگین و ناآرام باشیم و مدام به فکر نگرانیهای زندگی روزمره باشیم

چاکراهای بدن کاملا بسته و یا بیش از حد نرمال باز می شوند. در چنین شراطی ذهن ما کاملا به هم ریخته می شود و دیگر هیچ تعادلی در روابط عاطفی و اجتماعی خود نمی توانیم داشته باشیم.

بنابراین برای داشتن روابط عالی و موفق باید چاکرا های خود را پاکسازی کنیم.

هماهنگی چاکراهای افراد با یکدیگر و روابط عالی

هماهنگی چاکراهای افراد با یکدیگر و روابط عالی

گاهی اوقات حتما شنیده اید که زن و شوهری با یکدیگر تفاهم ندارند هر دو انسانهای خوبی هستند و وقتی پای صحبت آنها می نشینید متوجه می شوید که هر دو انسانهای موقری هستند اما با یکدیگر سازش ندارند

آیا می دانید علت اصلی چیست؟!

وقتی چاکرای خاجی دو نفر با یکدیگر هماهنگی و همسویی نداشته باشد گاهی اوقات چنین مشکلاتی به وجود می آید دو نفر که رابطه عاطفی دارند و یا حتی دو دوست یا افراد خانواده حرف یکدیگر را نمی فهمند و اصلا با یکدیگر تفاهم ندارند. سطح میزان جذب انرژی حیات و پراناها در افراد مختلف متفاوت هست باید شخصی را پیدا کنید که چاکراهای شما با آنها هماهنگ و همسو باشد تا حرف یکدیگر را بهتر متوجه شوید و در کنار هم در آرامش باشید.

یا به عبارتی دغدغه های فکری و انرژیکی شما با هم هماهنگ باشد و اگر خواسته باشید که چاکرای مربوطه را ارتقا دهید و به سطوح بالاتر ببرید، با یکدیگر این کار را انجام دهید و لذت ببرید. وقتی که انرژی دو نفر به هم نزدیکتر باشد و تقریبا هماهنگی داشته باشد در این زمان است که روابط شکوفا شده و هر دو نفر در کنار هم روابطی عالی را تجربه می کنند.

 

مقاله هیپنوتیزم چیست را مطالعه کنید

چاکرا اصلی

برای آنکه بتوانیم روابطی عالی و ارتباطی مستحکم با کسانی که دوستشان داریم، داشته باشیم بهتر است چاکراهای اصلی بدن را پاکسازی کنیم اما اگر بخواهیم در این مطلب ریزتر شویم و کمی اختصاصی تر این کار را انجام دهیم می توانیم به طور جدی تر چاکرای خاجی و چاکرای قلب را پاکسازی کنیم.

وقتی این چاکراها به طور جدی پاکسازی شوند ما می توانیم کسانی را که می خواهیم اگر با ما هماهنگ باشند را جذب خود کنیم حتی در روابط شغلی هم این موضوع صدق دارد و شما می توانید با پاکسازی این چاکراها فردی محبوب و دوست داشتنی باشید.

نکته ای که قبل از انجام تمرینات باید بدانید این است که وقتی می خواهید چاکراهای خود را پاکسازی و متعادل کنید بهتر است از چاکرای اول شروع کنید که انرژی به یک اندازه و به صورت درست از ابتدا تا انتها در بدن پخش شود ولی مثلا در ایجاد روابط عالی می توانید بر روی این دو چاکرای خاجی و قلب بیشتر تمرکز کنید و بیشتر وقت بگذارید.

پاکسازی چاکرای خاجی

پاکسازی چاکرای خاجی

دومین چاکرا ، چاکرای خاجی است که مرکز احساسات و ارتباطات، قوای جنسی و خلاقیت است . این قسمت ، احساس خود باوری ، ارتباط (جنسی و غیر جنسی) با دیگران و اعتماد به نفس موجود در خلاقیت را هدایت می کند.

رنگ : نارنجی تیره
عنصر : آب
جایگاه : سه یا چهار انگشت پایین ناف، اندام جنسی
قسمت های مرتبط در بدن : لگن ، پایین تنه ، اندامهای جنسی ، مثانه ، کلیه ها ، معده ، مایعات بدن
خصیصه های اصلی : لذت و ارتباطات عالی، لذت جنسی ، عواطف ، صمیمیت ، گرمی و محبت ، خلاقیت و اعتماد به نفس
عصاره گل : ریحان و گل ختمی
روغن ها : گل یاس ، رز و یلنگ یلنگ
غذا : مایعات ( مثل آب ، انواع آب میوه و انواع چای )

این مطلب رو هم بخون  قانون ارتعاش + آموزش بالا بردن ارتعاش ذهنی در قانون جذب

در صورت نامتعادل بودن این چاکرا مشکلاتی به وجود می آید:

کمر درد، نا خوشی های زنانگی، نا توانی جنسی، سردی، مشکلات کلیوی و مثانه و ادراری.

وقتی چاکرای خاجی متعادل و متوازن باشد:

احساس اعتماد به نفس می کنیم و می توانیم با دیگران رابطه ای پر از محبت و دوستی برقرار کنیم. می توانیم احساساتمان را به کار گیریم و آزادانه عواطف خود را ابراز کنیم. به خود اجازه می دهیم در زندگی به تعادل برسیم. با دنیای اطرافمان سازگار خواهیم بود . احساس خلاقیت خواهیم کرد و با جریان انرژی زندگی سازگار خواهیم داشت .

تمرین چاکرا

در این زمینه باید گفت که تمرینات زیادی وجود دارد برخی افراد تمرینات و حالات یوگا را نیز برای پاکسازی انجام می دهند ما اینجا تمرین تنفس و تمرکز را آورده ایم.

جای آرامی را پیدا کنید و آنجا ریلکس کنید اگر توانستید چهارزانو بنشینید و اگر نتوانستید دراز بکشید حالا سعی کنید که با چشمان بسته جایی آرامبخش را تصور کنید جایی مثل کنار دریا یا جنگلی سرسبز یا دشتی بی انتها.

همینطور که در حال آرامش هستید به تنفس خود دقت کنید در نفس عمیق بکشید هوا را از راه بینی داخل کنید چند ثانیه آن را نگه دارید و سپس از راه دهان خارج کنید و تمامی تمرکز خود را به تنفستان بدهید اگر حواستان به جای دیگری رفت دوباره بازگردید و ادامه دهید و سعی کنید در طول مراقبه تمامی تمرکز و توجهتان به تنفستان باشد.

بعد از آنکه ده نفس عمیق کشیدید توجه خود را به قسمت چاکرای خاجی ببرید یعنی سه یا چهار انگشت پایین تر از ناف. سپس رنگ نارنجی را در این قسمت تصور کنید رنگ نارنجی شفاف.

و با خود تکرار کنید من در آرامش کامل هستم، من نور و انرژی را جذب خود می کنم. و همزمان نور را در همه قسمت های بدن به جریان بیندازید و در آخر نور را از قسمت انگشتان پا خارج کنید تا انرژی های منفی خارج شوند و بدن پاکسازی شود.

پاکسازی چاکرای قلب

پاکسازی چاکرای قلب

جایگاه چاکرا قلب: در وسط قفسه سینه
رنگ: سبز
عنصروابسته: هوا
حس: لامسه
سنگ: یاقوت سرخ
سمبل: لوتوس 12 پر
اصل اساسی: از خود گذشتگی
اندام های وابسته ی بدن: قلب، بالای پشت، قفسه ی سینه ، پایین ترین قسمت ریه، خون و دستگاه گردش خون، پوست.
غده ی وابسته: تیموس

اگر در این قسمت تعادل از بین رفته باشد این فرد بسیار انسانی وابسته می شود و مدام گریه می کند و از اینکه کسی به او توجه نکند بسیار مورد آزار و عدم امنیت قرار می گیرد در بعضی موارد هم شخص، انسان گریز می شود و اصلا دوست ندارد که با کسی تماس بگیرد به طور کلی از مردم می ترسد.

اگر تعادل در این قسمت باشد شما فردی مهربان و دوست داشتنی هستید همیشه خوبی ها را می بینید و اگر هم مشکلی در ارتباطاتتان باشد آن را نمی بینید یا از آن خیلی زود عبور می کنید.

تمرین:

در جای آرامی به حالت چهار زانو بنشینید و یا به حالت خوابیده دراز بکشید آرام باشید و مدام به اندامهای بدنتان فرمان دهید که در آرامش کامل قرار بگیرند.

سپس ده نفس عمیق بکشید و تمام مدت فقط به تنفستان توجه کنید نفسهای عمیق بکشید این کار سبب می شود که انرژی به میزان قابل توجهی از راه بینی وارد بدنتان شود و در کل بدن پخش شود در این حالت جریان خون تنظیم شده و اکسیژن به صورت منظم جریان پیدا می کند و در ناحیه مغز انرژی و اکسیژن زیاد می شود.

سپس چشمان خود را ببندید و به یک خاطره عاشقانه و یا رابطه دوستانه خیلی عمیق فکر کنید این خاطره را به صورت واضح و روشن تجسم کنید و حتی حس کنید که در آن لحظه قرار دارید و بسیار خوشنود هستید این حس لذت و شادمانی را در قسمت چاکرای قلب حس می کنید اینجا نور سبز شفاف قرار دارد این نور را با انرژی که به دست آورده اید به چرخش بیندازید و نور و انرژی را در کل بدن به جریان بیندازید و سپس نور و انرژی را از قسمت پاها خارج کنید و در این حالت انرژی های منفی و تیره خارج می شوند و بدن پاکسازی می شود.

نکته آخر:

اگر می خواهید در روابط اجتماعی و خصوصی خود بسیار عالی ظاهر شوید چاکراهای خود را پاکسازی کنید تا هر آنچه که به سمت شما جذب می شود همه چیزهای خوب و مثبت باشد وقتی شما افکار و اعمالی مثبت و انسان دوستانه داشته باشید هر چیزی که به سمتتان هدایت می شود شما را خوشحال کرده و باعث گسترش جسم و روح شما می شود.


دسته بندی: محتوای رایگان

برچسب ها: , , , ,


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کپی رایت 2020 قدرت درون
تمامی حقوق وب سایت متعلق به قدرت درون می باشد.