پشتیبانی در تلگرام

تماس تلفنی

قانون جذب

چگونه موفق شویم؟ دستیابی به قله موفقیت

چگونه موفق شویم؟ اگر به دنبال موفقیت هستید این مقاله بیشتر از آن چیزی که فکر میکنید میتواند به شما کمک کند.

تقریبا همۀ انسان ها دوست دارند تا به موفقیت دست پیدا کنند اما کمتر از 30 درصد آنها برای دستیابی به موفقیت تلاش میکنند و تقریبا 29 درصد آنها یا با دیدن نتیجه های کوچک دست از تلاش کردن برمیدارند یا ناامید میشوند و تنها 1 درصد از آنها به موفقیت دست پیدا میکنند.

این آمار برای اولین بار توسط مجله فوربس منتشر شد و طبق این آمار مشخص شد که 96 درصد از کل ثروت جهان تنها به 1 درصد از افراد جهان تعلق دارد، آیا این 1 درصد از سیاره دیگری آمدند؟ خیر آنها برای رسیدن موفقیت ساخته شده اند آنها آموخته اند که چطور میتوان به موفقیت رسید.

تلاش کردن یکی از اصلی ترین فاکتورهایی است که ما را به موفقیت میرساند اما تنها فاکتور موفقیت نیست! کارگران بیش از 12 ساعت کار و تلاش میکنند اما ضعیف ترین قشر جامعه هستند پس با همین مثال کوتاه متوجه شدیم که تنها تلاش کردن برای موفق شدن کافی نیست.
اما فاکتور هایی که ما را به موفقیت میرساند چیست؟ در این بخش از سایت قدرت درون قصد داریم تمام فاکتور های لازم برای موفقیت را برای شما شرح دهیم پس در ادامه با ما همراه شوید.

چگونه موفق شویم؟ فاکتور های موفقیت چیست؟

چگونه موفق شویم؟ فاکتور های موفقیت چیست؟

پاسخ هایی که اکثر افراد هنگام روبه رو شدن با سوال چگونه موفق شویم؟ میدهند سخنان کلیشه ای است مانند:

  • تو میتوانی کافی است کمی تحمل کنی
  • تو برای رسیدن به موفقیت باید بدون وقفه تلاش کنی
  • حتی یک ثانیه از وقتت رو هم هدر نده
  • هیچوقت اشتباه نکن
  • یک انسان ایده آل شو
  • هر روز صبح راس ساعت 5 بیدار شو
  • و قبیل این پاسخ ها…

اما ما باید بدانیم که موفقیت یک مقصد نیست بلکه یک مسیر است. اگر در مسیر موفقیت اشتباهی کردید از آن درس بگیرید و خودتون رو سرزنش نکنید و یا اگر فکر میکنید فشار زیادی رو در طول روز، تحمل میکنید کمی از روز رو به استراحت کردن بپردازید.

در ادامه 4 فاکتور مهم در کنار تلاش کردن که شما را در مسیر موفقیت یاری میکند را بررسی میکنیم.

1. از کجا معلوم مسیری که میروید شما را به موفقیت میرساند؟

هیچ کس نمیتواند بگوید اگر فلان کار را بکنید قطعا موفق میشوید! چراکه موفقیت مسیر مشخصی ندارد.

اما برای دستیابی به موفقیت قانون هایی وجود دارد که میتواند شما را راهنمایی کند. اکثر افرادی که توانسته اند در بالای قلۀ موفقیت بایستند در کنار تلاش کردن هایشان برای موفقیت آموزش دیده اند. اما اینکه از چه فردی آموزش میبینید بسیار مهم است؛ فردی که خود نتوانسته است موفقیت چشم گیری در زندگی داشته باشد چطور میتواند شما را به موفقیت برساند؟

ما در سایت قدرت درون بیش از 300 ساعت سمینار و کتاب صوتی از برترین اساتید روانشناسی موفقیت جهان را به زبان فارسی ترجمه کرده ایم؛ اساتیدی مانند: کوین ترودو (در سال 2010 جزو 10 مرد ثروتمند آمریکا معرفی شد)، استر هیکس (یکی از اساتید اصلی فیلم راز)، ناپلئون هیل (روزنامه نگاری که بیش از 30 سال با موفق ترین افراد جهان مصاحبه کرد تا بتواند از راز های موفقیت آنها مطلع شود) و…

با تهیه یک اشتراک ویژه میتوانید تمامی این محتویات را به صورت رایگان کامل دانلود نمایید و هر هفته یک محتوای جدید دریافت کنید.

2. از اشتباهاتتان درس بگیرید

اکثر افراد وقتی متوجه میشوند که اشتباه کرده اند سریعا خود را سرزنش میکنند و ناامید میشوند.

اما اشتباه برای این است که شما از آن درس بگیرید نه صرفا برای اینکه دیگه اون اشتباه رو انجام ندهید بلکه برای اینکه به کمک اشتباهاتی که انجام داده اید بتوانید مسیر و روش درست را پیدا کنید.

3. برنامه ریزی کنید

وقتی میگوییم برنامه ریزی کنید احتمالا به یک برنامه روزانه فکر میکنید که تمامی ساعت روزتان را پوشش میدهد؛ اما منظور از برنامه ریزی کردن یعنی لیستی از کارهایی که میخواهید در طول یک ماه آینده انجام دهید را در برگه ای بنویسید و آن را در جایی که در جلوی چشمتان قرار دارد بزنید تا هر روز آنها را ببینید.

و پس از اینکه هر کدوم از آن کارها را انجام دادید علامتی جلوی آن بزنید در اینصورت همه کارهای نوشته شده را انجام خواهید داد و در آخر از اینکه تمامی کارها یا اکثر آنها را انجام داده اید روحیه خواهید گرفت و لیست های ماه های بعدی را با امید و انگیزه بیشتری انجام خواهید داد.

4. از هیچ فرد دیگه ای توقع نداشته باشید

شاید از این جمله ناراحت شوید ولی از هیچ فردی توقع نداشته باشید حتی پدر و مادرتان!
اگر از کسی توقع نداشته باشید راحت تر میتوانید کارهایتان را انجام دهید و در صورتی که کسی کمکی به شما بکند یا راهنمایی به شما بکند بیشتر خوشحال خواهید شد.

سعی کنید در تمامی موارد بر خودتان تکیه کنید چراکه شما بیشتر از هر فرد دیگری برای موفقیت خودتان تلاش میکنید تا تمامی کارها را به بهترین نحوه انجام دهید.

به طور خلاصه فردی که از موفقیت شما بیشتر از هر کس دیگری خوشحال میشه، فردی که از موفقیت شما بیشتر از هر کسی دیگه ای سود میبره و فردی که حاضره برای موفقیت شما همه کار بکنه خودتان هستید.

کلام آخر

تلاش ما در این مقاله بر این بود تا شما بتوانید پاسخ به سوال چگونه موفق شویم؟ را پیدا کنید. تمامی موارد و فاکتورهای لازم برای دستیابی به موفقیت در این مقاله ذکر شد و امیدواریم این مقاله بتواند به شما کمک کند.

نوشته های مشابه

یک نظر

  1. این مقاله فوق العادست! البته کیفیت بالایی هم داره لطفا از این دست مقالات بیشتر منتشر کنید 🙂

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سال نو مبارک - میتوانید به کمک کد eyd در خرید اشتراک ویژه، 30 درصد تخفیف بگیرید.
+
بستن