بیوگرافی

اندرو کارنگی کیست؟ کشف اسرار موفقیت اندرو کارنگی

اندرو کارنگی یک سرمایه گذار و نیکوکار اسکاتلند آمریکایی بود که ثروت بیش از اندازه او باعث شد تا او شهرتی جهانی پیدا کند و فعالیت های بشر دوستانه اش باعث شد تا او بین مردم محبوب شود.

در این بخش از سایت قدرت درون قصد داریم تا علاوه بر شرح کامل زندگینامه اندرو کارنگی؛ راز موفقیت وی را بررسی کنیم.

زندگینامه اندرو کارنگی

اندرو کارنگی در 25 نوامبر سال 1835 در شهر دانفرم‌لاین اسکاتلند متولد شد. با اینکه او تحصیلات چندانی نداشت اما به خواندن کتاب و یادگیری اهمیت زیادی میداد. پدر و مادر او مریسون کارنگی و  ویلیام کارنگی هر دو بافنده دستی بودند.

در سال 1848 خانواده کارنگی به دلیل مشکلات اقتصادی که کشور اسکاتلند با آن دست و پنجه نرم میکرد و گریبان مردم را نیز گرفته بود به شهر آلگینی پنسیلوانیا کشور آمریکا مهاجرت کردند اندرو کارنگی در آن هنگام تنها 13 سال داشت.

اندرو کارنگی جهت تامین مخارج خود و کمک به خانواده در کارخانه شهر آلگینی با درآمد هفته ای 1.20 دلار مشغول به کار شد اما چون اینکار مناسب سن او نبود در سال بعد به عنوان پیام رسان تلگراف شاغل شد سپس در سال 1853 در راه آهن پنسیلوانیا به عنوان دستیار و پیام رسان توماس اسکات (یکی از مقامات ارشد راه آهن پنسیلوانیا) مشغول به کار شد.

پس از گذشت سه سال کارنگی به کمک تجربه و دانشی که بدست آورده بود توانست به عنوان سرپرست واحد مدیریت غرب شرکت پنسیلوانیا کار کند.

زندگینامه اندرو کارنگی

اولین حرکت اندرو کارنگی به سوی موفقیت

او در حالی که در راه آهن کار میکرد شروع به سرمایه گذاری کرد. اندرو کارنگی با سرمایه گذاری 40 هزار دلاری بر روی شرکت های نفتی oil creek توانست پس از یک سال سرمایه خود را به 1 میلیون دلار برساند.

در سال 1865 اندرو کارنگی از کار در راه آهن کنار کشید و شرکت Keystone Bridge را در زمینه ساخت و ساز پل های آمریکایی افتتاح کرد.

شروع سلطنت شرکت فولاد کارنگی

شروع سلطنت شرکت فولاد کارنگی

اندرو کارنگی پس از اینکه وارد تجارت فولاد شد توانست تحول بزرگی را در تولید فولاد ایالات متحده آمریکا رقم بزند. او توانست به کمک فناوری و روش های روز تولید فولاد را آسان تر، ارزان تر و سریعتر کند.

کارنگی کشتی و ماشین هایی را برای حمل و نقل فولاد خریداری کرد و تمام آنچه که برای تولید فولاد لازم داشت را خود تولید میکرد او حتی مزارع زغال سنگ را برای تامین سوخت کوره ها خریداری کرده بود به همین دلیل توانسته بود قیمت فولاد را از دیگر شرکت های حاضر کمتر کند و تا سال 1889 شرکت فولاد کارنگی بزرگترین در نوع خود در جهان بود.

سر انجام اندرو کارنگی در سن 65 سالگی تصمیم گرفت خود را بازنشسته کند او شرکت های خود را به قیمت 480 میلیون دلار فروخت.

سخنان اندرو کارنگی

  • راز خوشبختی گذشت است
  • هر چه سنم بالاتر می رود کمتر به حرف دیگران اهمیت میدهم فقط نگاه می کنم که چه کار میتوانند بکنند.
  • همه تخم مرغ هایت را در یک سبد قرار بده و سپس آن سبد را تماشا کنید.
  • کسانی که نمیتوانند خود را تقویت کنند مجبورند به عادی بودن قانع باشند، هر چقدر هم دیگر استعدادهای آنها چشمگیر باشد.

تحقیقات اندرو کارنگی برای کشف اسرار ثروت

اندرو کارنگی در سال 1908 با روزنامه نگاری به نام ناپلئون هیل که برای مصاحبه با او آمده بود آشنا شد. کارنگی متوجه  قدرت قلم ناپلئون هیل شد چراکه ناپلئون هیل سخنان اندرو کارنگی را با مهارت نگارشی خاصی رو کاغذ مینوشت که باعث جذابیت بالای سخنان وی میشد همچنین ناپلئون هیل در سخن گفتن مهارت خاصی داشت.

اندرو کارنگی به ناپلئون هیل پیشنهاد یک همکاری 20 ساله را داد که طی این همکاری کارنگی زمینه را برای مصاحبه ناپلئون هیل با افراد موفق و ثروتمند زمانه را فراهم میکرد و ناپلئون هیل میبایست با سوال هایی که از پیش به کمک کارنگی طرح شده بود مهم ترین عامل موفقیت این افراد را پیدا میکرد.

ناپلئون هیل در طی این 20 سال با حدود 570 نفر از افراد بزرگ و مشهور آن زمان که در زندگی خود موفقیت های زیادی داشتند مصاحبه کرد. که در میان آنان اسامی راکفلر، الکساندر گراهام بل، توماس ادیسون، هنری فورد (صاحب کارخانه فورد) به چشم میخورد.

سر انجام ناپلئون هیل پس از 20 سال نتایج بدست آمده را در کتابی با نام قوانین موفقیت در 16 درس منشتر کرد. (در بخش زیر قسمت کوتاهی از کتاب صوتی قوانین موفقیت در 16 درس را خواهید شنید.)

دانلود کامل کتاب صوتی قوانین موفقیت در 16 درس به مدت 700 دقیقه

حرکات بشر دوستانه اندرو کارنگی

اندرو کارنگی بخش عمده ثروت خود را صرف تاسیس مراکز عمومی برای استفاده رایگان عموم مردم کرد.

او بیش از 3000 کتابخانه (همانند کتابخانه مرکزی سیاتل) و ده ها دانشگاه و مدرسه تاسیس کرد.
اندرو کارنگی میگوید: هنگامی تازه به آمریکا مهاجرت کرده بودیم کتابخانه ای در نزدیکی خانه ما بود که روز های یکشنبه این اجازه را میداد که مردم به رایگان به آنجا بروند و کتاب بخوانند و من هر یکشنبه به آنجا میرفتم و کتاب میخواندم و این لذت بسیار بزرگی برای من بود. به همین دلیل هزاران کتابخانه تاسیس کردم تا مردم بتوانند به آنجا بروند و به رایگان کتاب بخوانند.

این کتابخانه ها در شهر های مختلف آمریکا، کانادا، انگلستان، نیوزلند، اسکاتلند و در ولز ساخته شده است. هزینه تقریبی برای ساخت این کتاب ها بین 60 تا 80 میلیون دلار تخمین زده شده.

کارنگی علاوه بر هزینه ای که بابت ساخت کتابخانه ها پرداخت کرده بود بیش از 350 میلیون دلار را صرف ساخت دیگر امکان عمومی رایگان و کارهای فرهنگی کرده بود.

اندرو کارنگی تلاش بسیار زیادی برای ایجاد صلح در جهان کرده بود که تاسیس دادگاه بین المللی در هلند نمونه ای از آن است. همچنین او به دلیل علاقه زیادی که به کشور اسکاتلند یعنی زادگاه خود داشت ورزشگاه ها و امکان فرهنگی زیادی را در این کشور ساخت.

حرکات بشر دوستانه اندرو کارنگی

زندگی شخصی و ثروت اندرو کارنگی

اندرو کارنگی بنا بر عهدی که با خود بسته بود تصمیم گرفته بود تا هنگامی که مادرش در قید حیات است ازدواج نکند و در کنار مادرش باشد تا از او مراقبت کند. هنگامی که مادر اندرو کارنگی در سال 1886 از دنیا رفت او در سن 51 سالگی با لوئیز ویتفیلد 30 ساله ازدواج کرد.

در سال 1897 آنها صاحب یک دختر به نام مارگات شدند. اندرو کارنگی پس از ازدواج و تا هنگامی که در حیات بود خود را به طور کامل از کار بازنشست کرده بود و هیچ فعالیتی انجام نمیداد.

اندرو کارنگی در ۱۱ آگوست سال ۱۹۱۹ در لنوکس ماساچوست بر اثر ذات‌الریه از دنیا رفت. او تا زمان مرگش رقمی برابر با ۳۵۰ دلار به فعالیت‌های بشردوستانه کمک کرده بود.

زندگی شخصی

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دانلود کامل و نامحدود بهترین آموزش ها به سایت اصلی ما مراجعه کنید کلیک کنید
بستن