باب پراکتور کیست؟ از کف شویی تا مولتی میلیونر شدن او

باب پراکتور کیست؟ از کف شویی تا مولتی میلیونر شدن او

تاریخ آخرین بروزرسانی: 2 مارس 2020

نویسنده: قدرت درون


چکیده مطلب:

باب پراکتور یک نویسنده محبوب و مردمی است که در زمینه روانشناسی موفقیت فعالیت میکند. فعالیت های باب پراکتور تنها در نویسندگی محدود نمیشود او علاوه بر نویسندگی حضور پررنگی در سمینار ها و دوره های انگیزشی و موفقیت فردی دارد. کتاب های او در حال حاضر به بیش از 50 زبان مختلف ترجمه شده […]


توضیحات

باب پراکتور یک نویسنده محبوب و مردمی است که در زمینه روانشناسی موفقیت فعالیت میکند.

فعالیت های باب پراکتور تنها در نویسندگی محدود نمیشود او علاوه بر نویسندگی حضور پررنگی در سمینار ها و دوره های انگیزشی و موفقیت فردی دارد. کتاب های او در حال حاضر به بیش از 50 زبان مختلف ترجمه شده است و فروش کتاب های او از مرز 100 میلیون نسخه گذشته است.

در این بخش از سایت قدرت درون زندگینامه کامل باب پراکتور را خواهید خواند؛ پس در ادامه با ما همراه باشید.

تولد باب پراکتور

تولد باب پراکتور

باب پراکتور در 5 ژوئیهٔ در سال ۱۹۳۴ در شهر اونتاریو واقع در کانادا متولد شد. باب پراکتور یک نویسنده، یک کار آفرین، یک معلم، یک مشاور اقتصادی و یا یک سخنران انگیزشی است.

برخی از کتاب های باب پراکتور در بین پرفروش ترین کتاب های جهان قرار گرفته است کتاب های او ده ها کشور وجود دارد و سمینار ها و دوره های ترجمه شده او در بیشتر سایت های جهان قرار دارد. زندگی وی هنگامی متحول شد که کتابی با عنوان بی اندیشید و ثروتمند شوید از ناپلئون هیل به دست او رسید.

کتابی که باعث شد تا باب پراکتور کف شور شود!

باب پراکتور داستان کف شور شدنش را اینطور میگوید: من در زمان جوانی کارمند خوبی نبودم؛ فقط به اندازه ای کار میکردم که از شرکت اخراج نشوم که البته اخراج هم میشدم. طبق محاسباتم باید 16 ماه کار میکردم و تمام حقوقم را به طور کامل به بدهی هایم میدادم تا از بدهی خلاص شوم، ایام بدی بود فقط به این امید از خواب بیدار میشدم تا بتوانم سریع تر روز را بگذرانم.

تا اینکه فردی به نام ری استنفورد را در تورنتو دیدم او از اوضاع زندگی من با خبر بود و به همین خاطر به من گفت: چرا اوضاع زندگیت را تغییر نمی دهی، به او گفتم: نمی توانم در حالی که میتوانستم و خودم خبر نداشتم؛ ری استنفورد خندید و کتابی را از ناپلئون هیل به من داد و گفت: اگر بتوانی این کتاب را بخوانی میتوانی زندگیت را متحول کنی.

من کتاب را گرفتم و سعی کردم با آن مانند کتاب قصه یا کتاب جک برخورد کنم، چون اصلا نوشته های کتاب با منطق من جور در نمی آمد. ولی در عین ناباوری این کتاب توانست به من کمک کند تا در ارتباط با پول در آوردن فکر کنم.

شنیده بودم که در کف شستن پول خوبی هست به همین خاطر تصمیم گرفتم به این کار بروم، با مقدار قرض توانستم لوازم ضروری برای این کار را بخرم. مدت زیادی نگذشت که به خودم آمدم و دیدم چندین کارگر دارم و با چند شرکت بزرگ برای قرارداد دارم تا کف شرکت هایشان را به صورت هفتگی بشورم.

باب پراکتور میگوید: چیزی که برایم باور نکردنی بود این بود که من کاری جز خواندن آن کتاب نکردم و همان کتاب باعث شد تا من صاحب یک شرکت کف شوری شوم. اگر روز اول به من میگفتید که این کتاب کمک میکند تا شرکت کف شوری خود را تأسیس کنم و شرکت کف شوری من باعث میلونر شدن من بشود من گمان میکردم که شما دیوانه اید.

کتابی که باعث شد تا باب پراکتور کف شور شود!

ملاقات باب پراکتور و ارل ناینتینگل

باب پراکتور برای دیدن ارل ناینتینگل به شیکاگو نقل‌ مکان کرد، او ارل نایتینگل را از طریق یک برنامه رادیویی میشناخت؛ او هر روز صبح به این برنامه گوش میکرد و حتی زیردستان خود را نیز مجبور میکرد که به این برنامه گوش دهند؛ او در آن مدتی که با ارل نایتینگل همراه بود توانست احساسات و افکار خود را کنترل کند و احساسات خوبی در خود ایجاد کند.

باب پراکتور از هر نظر در کنار ارل نایتینگل احساس بهتری داشت به همین دلیل تصمیم گرفت که شرکت خود را واگذار کند و به عنوان مشاور در کنار ارل نایتینگل کار کند؛ به او آموزش داده شد تا به طور کلی بتواند فرد بهتری باشد. زندگی او برای همیشه تغییر پیدا کرد و او با کمک ارل نایتینگل توانست ثروت بسیار زیادی را بدست آورد.

پس از مدتی باب پراکتور تصمیم گرفت که شرکتی در زمینه موفقیت فردی تاسیس کند و در آن سمینار های خود را برگزار کند و این گونه به مردم کمک کند تا مردم نیز بتوانند هر آنچه را که میخواهند به دست آورند.

این مطلب رو هم بخون  استر هیکس کیست؟ بیوگرافی کامل به همراه تمرینات قانون جذب او

سمینار ها و دوره های باب پراکتور به مردم کمک زیادی کرد و آنان توانسته بودند آنچه را که میخواهند برای خود محقق کنند و در زندگی خود فردی بهتر باشند؛ به همین علت مردم از سرتاسر جهان می آمدند تا سمینار ها و دوره های او را تماشا کنند. همینطور دانشجوهای زیادی از آمریکا و انگلستان می آمدند تا در دوره های آموزشی وی شرکت کنند.

باب پراکتور در مستند راز

مستند فیلم راز در سال 2006 در کشور استرالیا به کارگردانی درو هریوت و تهیه کنندگی راندا برن تولید شد. تمرکز فیلم راز بر آموزش قوانین جهان هستی مانند قانون جذب است کتاب راز نیز در همین راستا منتشر شد.

پراکتور با حضور پر رنگ خود در مستند راز باعث تاثیر گذاری بیشتر آن شد.

باب پراکتور در فیلم راز میگوید: به نظر شما چرا 1 درصد از مردم جهان 96 درصد ثروت جهان را در اختیار دارند؟ آیا این تصادفی است خیر هیچ تصادفی در کار نیست آنان از قانون جذب مطلع هستند.

پس از انتشار مستند راز باب پراکتور متوجه شد که بخش های اصلی این مستند سانسور شده است او نسبت به حضور خود در فیلم راز اظهار پشیمانی کرد و سپس تصمیم گرفت ویدیویی در کتابخانه خانه اش ضبط کند و تمامی مباحث حذف شده از مستند راز را بیان کند. در بخش زیر قسمت کوتاهی از ویدیوی آموزشی باب پراکتور با موضوع درک قانون جذب را تماشا میکنید. (بسیاری از اساتید قانون جذب این ویدیوی آموزشی از پراکتور را مکمل فیلم راز میدانند.)


(جهت دانلود این دوره به صفحه دوره درک قانون جذب از باب پراکتور مراجعه کنید)

جملات باب پراکتور

باب پراکتور اعتقاد دارد که همه افراد میتوانند زندگی پر شکوه و تجملی داشته باشند او میگوید درباره پول هیچ فلسفه ای نیست و او همچنان سعی میکند تا مردم از نظر اخلاقی و اجتماعی نیز فرد بهتری باشند و تنها به فکر منافع مالی نباشند زیرا این طرز فکر که فقط ثروت مهم است نه تنها به ما کمکی نمی کند تا فرد بهتری باشیم بلکه جامعه را نیز به نابودی میکشاند.

باب پراکتور میگوید که اگر کسی بتواند صادقانه به مردم کمک کند و تمرکزش را بر روی کمک به مردم بگذارد ثروت به دنبال او خواهد آمد و دیگر نیازی نیست که در مورد پول نگران باشد.

نظریه پارادایم

باب پراکتور نظریه جالبی را در مورد نحوه کار کردن ذهن انسان ارائه میدهد و تاکید میکند که برای موفق شدن لازم است این موضوع را بدانیم و آن را کامل درک کنیم.

پراکتور ذهن انسان را به دو قسمت ناخودآگاه و خودآگاه تقسیم میکند و میگوید اختلافات زیادی دو قسمت نسبت به هم دارند و توانایی ها و اعمال ما را در این دوقسمت ذهن تقسیم بندی میشوند.

او اعتقاد دارد که برای رسیدن به موفقیت همیشه باید نگاه مثبتی نسبت به زندگی داشته باشیم همچنین وی بر این اعتقاد است که افراد باید ارزش و مهارت های خود را پیدا کنند زیرا مهارت های ما بسیار ارزشمند هستند و ما میتوانیم با استفاده از آن ها به اهداف خود برسیم.

زندگی شخصی باب پراکتور

باب پراکتور با دختری به نام لیندا ازدواج کرد و حاصل ازدواج او پسری به نام برایان است.

او بیش از 50 سال است که در زمینه موفقیت فردی فعالیت دارد و کتاب های زیادی نیز منتشر کرده است که معروف ترین آنها کتاب تو ثروتمند زاده شده ای می باشد.

همچنین سمینارهای آموزشی زیادی را برگزار کرده است که معروف ترین آنها سمینار 11 قانون فراموش شده در زندگی است.

سخن آخر

باب پراکتور اگر چه با مربی گری ارل ناینتینگل شروع کرد و با الهام گیری از ناپلئون هیل ادامه داد ولی سخنان او تفاوت زیادی با سایر اساتید موفقیت دارد او با اینکه مدرک تحصیلی در این زمینه ندارد ولی با سعی و تلاشی که داشت توانست نظریه ای در مورد کار کرد ذهن بدهد که زندگی بسیاری از افراد را متحول کند .

باب پراکتور باور دارد که همه ما میتوانیم زندگی لذت بخشی برای خودمان بسازیم و توانایی آن را داریم که با استفاده از مهارت هایمان به اهدافمان برسیم.

 

 


دسته بندی: بیوگرافی


6 پاسخ به “باب پراکتور کیست؟ از کف شویی تا مولتی میلیونر شدن او”

 1. علی گفت:

  باب پراکتور بینظیره مخصوصا کتاب تو ثروتمند زاده شده ای و پارادایم شیفت که واقعا اگر وقت بزارید میتونه زندگیتون رو متحول کنه و قدرت درون رو بیدار کنه امیدوارم موفق و موید باشید .

  • power inside گفت:

   سلام
   خوشحالیم که با ما همراه هستید و خوشحال تر که از این مقاله استفاده کردید. دوره های باب پراکتور در سایت موجود هست که میتونید با تهیه یک عضویت ویژه آنها را به طور کامل دانلود کنید.
   موفق باشید

 2. علی رضا گفت:

  سلام و خسته نباشید
  تشکر بابت این مقاله عالی از باب پراکتور که منتشر کردید. دوره های ایشون رو از کجا میشه تهیه کرد.

  • power inside گفت:

   سلام دوست گرامی
   در حال حاضر 3 دوره از باب پراکتور در سایت موجود هست که با خرید یک عضویت ویژه میتوانید علاوه بر دوره های باب پراکتور تمامی محتویات سایت رو نیز به طور کامل دانلود کنید و هر هفته یک محتوای جدید دریافت کنید

 3. ali گفت:

  سلام
  ممنون از مطلب خوبتون
  با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کپی رایت 2021 قدرت درون
تمامی حقوق وب سایت متعلق به قدرت درون می باشد.