باب پراکتور کیست؟

باب پراکتور نویسنده کتاب های انگیزشی و موفقیت فردی است همچنین او در همین زمینه دوره ها و سمینارها فوق العاده ای را نیز برگزار کرده است. او بیش از 55 سال است که در زمینه عوامل مؤثر بر موفقیت تحقیق میکند. کتاب های باب پراکتور از مرز صدها کشور رد شده و به دست میلیون ها نفر رسیده است. باب پراکتور به میلیون ها نفر کمک کرده است تا بتوانند به طور کلی در زندگی خود فردی بهتر و مؤثر تر باشند.


تولد باب پراکتور

باب پراکتور در 5 ژوئیهٔ در سال ۱۹۳۴ در شهر اونتاریو واقع در کانادا متولد شد او تنها یک نویسنده نیست بلکه باب پراکتور یک کار آفرین، یک معلم، یک مشاور، یک مشاور اقتصادی و یا یک سخنران انگیزشی است .

برخی از کتاب های باب پراکتور در بین پرفروش ترین کتاب های جهان قرار گرفته است کتاب های او به صدها زبان ترجمه می شود و سمینار ها و دوره های ترجمه شده او در بیشتر سایت های جهان قرار دارد. زندگی باب پراکتور زمانی متحول شد که کتابی با عنوان بی اندیشید و ثروتمند شوید از ناپلئون هیل به دست او رسید. (اگر میخواهید با ناپلئون هیل آشنا شوید پیشنهاد میکنم مقاله بیوگرافی ناپلئون هیل را بخوانید.)


کتابی که باعث شد تا باب پراکتور کف شور شود!

باب پراکتور داستان کف شور شدنش را اینطور میگوید: من در زمان جوانی کارمند خوبی نبودم؛ فقط به اندازه ای کار میکردم که از شرکت اخراج نشوم که البته اخراج هم میشدم. طبق محاسباتم باید 16 ماه کار میکردم و تمام حقوقم را به طور کامل به بدهی هایم میدادم تا از بدهی خلاص شوم، ایام بدی بود فقط به این امید از خواب بیدار میشدم تا بتوانم سریع تر روز را بگذرانم.

تا اینکه فردی به نام ری استنفورد را در تورنتو دیدم او از اوضاع زندگی من با خبر بود و به همین خاطر به من گفت: چرا اوضاع زندگیت را تغییر نمی دهی، به او گفتم: نمی توانم در حالی که میتوانستم و خودم خبر نداشتم؛ ری استنفورد خندید و کتابی را از ناپلئون هیل به من داد و گفت: اگر بتوانی این کتاب را بخوانی میتوانی زندگیت را متحول کنی.

Bob Proctor sat in the front of the library on a chair and holds a book

من کتاب را گرفتم و سعی کردم با آن مانند کتاب قصه یا کتاب جک برخورد کنم، چون اصلا نوشته های کتاب با منطق من جور در نمی آمد. ولی در عین ناباوری این کتاب توانست به من کمک کند تا در ارتباط با پول در آوردن فکر کنم.

شنیده بودم که در کف شستن پول خوبی هست به همین خاطر تصمیم گرفتم به این کار بروم، با مقدار قرض توانستم لوازم ضروری برای این کار را بخرم. مدت زیادی نگذشت که به خودم آمدم و دیدم چندین کارگر دارم و با چند شرکت بزرگ برای قرارداد دارم تا کف شرکت هایشان را به صورت هفتگی بشورم.

باب پراکتور میگوید: چیزی که برایم باور نکردنی بود این بود که من کاری جز خواندن آن کتاب نکردم و همان کتاب باعث شد تا من صاحب یک شرکت کف شوری شوم. اگر روز اول به من میگفتید که این کتاب کمک میکند تا شرکت کف شوری خود را تأسیس کنم و شرکت کف شوری من باعث میلونر شدن من بشود من گمان میکردم که شما دیوانه اید.

  سمینار باب پراکتور (چطور برای موفقیت از قدرت ذهن استفاده کنیم)

ملاقات باب پراکتور و ارل ناینتینگل

باب پراکتور برای دیدن ارل ناینتینگل به شیکاگو نقل‌ مکان کرد، باب پراکتور ارل نایتینگل را از طریق یک برنامه رادیویی میشناخت؛او هر روز صبح به این برنامه گوش میکرد و حتی زیردستان خود را نیز مجبور میکرد که به این برنامه گوش دهند؛ او در آن مدتی که با ارال نایتینگل همراه بود توانست احساسات و افکار خود را کنترل کند و احساسات خوبی در خود ایجاد کند.

باب پراکتور از هر نظر در کنار ارل نایتینگل احساس بهتری داشت به همین دلیل تصمیم گرفت که شرکت خود را واگذار کند و به عنوان مشاور در کنار ارل نایتینگل کار کند؛ به او آموزش داده شد تا به طور کلی بتواند فرد بهتری باشد. زندگی او برای همیشه تغییر پیدا کرد و او با کمک ارل نایتینگل توانست ثروت بسیار زیادی را بدست آورد.

پس از مدتی باب پراکتور تصمیم گرفت که شرکتی در زمینه موفقیت فردی تاسیس کند و در آن سمینار های خود را برگزار کند و این گونه به مردم کمک کند تا مردم نیز بتوانند هر آنچه را که میخواهند به دست آورند.

سمینار ها و دوره های باب پراکتور به مردم کمک زیادی کرد و آنان توانسته بودند آنچه را که میخواهند برای خود محقق کنند و در زندگی خود فردی بهتر باشند؛ به همین علت سمینار ها و دوره های باب پراکتور پر از جمعیت بود و مردم از سرتاسر جهان می آمدند تا سمینار های او را ببینند. همینطور دانشجوهای زیادی از آمریکا و انگلستان می آمدند تا در سمینارهای باب پراکتور شرکت کنند.

  ارل نایتینگل چگونه ذهن خود برای رسیدن به آرزوهایتان تمرین دهید.

باب پراکتور در مستند راز

مستند راز در سال 2006 در کشور استرالیا به کارگردانی درو هریوت تولید شد. مستندی آموزشی به صورت مصاحبه که از اساتید موفقیت در مورد قانون جذب میباشد. کتاب راز در زمینه قانون جذب هم در همین راستا منتشر شده‌است. راندا برن نویسنده و تهیه کننده مستند راز می باشد.

باب پراکتور نیز در این مستند نقش تأثیر گذاری داشته است. باب پراکتور به طور کامل در این مستند حضور داشت. سخنان او در این مستند به قانون جذب خطم میشود. باب پراکتور در این سمینار میگوید: به نظر شما چرا 1 درصد از مردم جهان 96 درصد ثروت جهان را در اختیار دارند؟

آیا این تصادفی است خیر هیچ تصادفی در کار نیست آنان از قانون جذب مطلع هستند. از تمامی ابعاد میتوان گفت وجود پراکتور در این سمینار بسیار بسیار مؤثر بوده است. زیرا او فقط قانون جذب را یاد نگرفته بلکه او این قانون را در زندگیش بکار گرفته. و به گونه ای میتوان گفت او در کنار این علم، عمل به آن را نیز آموخته است.


جملات باب پراکتور

باب پراکتور اعتقاد دارد که همه افراد میتوانند زندگی پر شکوه و تجملی داشته باشند او میگوید درباره پول هیچ فلسفه ای نیست و او همچنان سعی میکند تا مردم از نظر اخلاقی و اجتماعی نیز فرد بهتری باشند و تنها به فکر منافع مالی نباشند زیرا این طرز فکر که فقط ثروت مهم است نه تنها به ما کمکی نمی کند تا فرد بهتری باشیم بلکه جامعه را نیز به نابودی میکشاند.

باب پراکتور میگوید که اگر کسی بتواند صادقانه به مردم کمک کند و تمرکزش را بر روی کمک به مردم بگذارد ثروت به دنبال او خواهد آمد و دیگر نیازی نیست که در مورد پول نگران باشد.


نظریه باب پراکتور پارادایم

Bob Proctor with a Silver Backgound and next to him a written in Persian Paradigm

باب پراکتور نظریه جالبی را در مورد نحوه کار کردن ذهن انسان ارائه میدهد و تاکید میکند که برای موفق شدن لازم است این موضوع را بدانیم و آن را کامل درک کنیم باب پراکتور ذهن انسان را به دو قسمت ناخودآگاه و خودآگاه تقسیم میکند و میگوید اختلافات زیادی دو قسمت نسبت به هم دارند و توانایی ها و اعمال ما را در این دوقسمت ذهن تقسیم بندی میشوند.

باب پراکتور اعتقاد دارد که برای رسیدن به موفقیت همیشه باید نگاه مثبتی نسبت به زندگی داشته باشیم همچنین وی بر این اعتقاد است که افراد باید ارزش و مهارت های خود را پیدا کنند زیرا مهارت های ما بسیار ارزشمند هستند و ما میتوانیم با استفاده از آن ها به اهداف خود برسیم. 

 


زندگی شخصی باب پراکتور

Bob Proctor is sitting in the yard and talking

باب پراکتور با دختری به نام لیندا ازدواج کرد و حاصل ازدواج او پسری به نام برایان است و او بیش از 50 سال است که در زمینه موفقیت فردی فعالیت دارد باب پراکتور کتاب های زیادی نیز منتشر کرده است که معروف ترین آنها کتاب تو ثروتمند زاده شده ای می باشد.

که رکورد دار پرفروش ترین کتاب باب پراکتور است و همچنین سمینارهای زیادی را برگزار کرده است که معروف ترین آنها سمینار 11 قانون فراموش شده در زندگی و سمینار باب پراکتور چطور برای موفقیت از قدرت ذهن استفاده کنیم می باشد .

  باب پراکتور | سمینار 11 قانون فراموش شده در زندگی

 


نتیجه گیری

باب پراکتور اگر چه با مربی گری ارل ناینتینگل شروع کرد و با الهام گیری از ناپلئون هیل ادامه داد ولی سخنان او تفاوت زیادی با سایر اساتید موفقیت دارد او با اینکه مدرک تحصیلی در این زمینه ندارد ولی با سعی و تلاشی که داشت توانست نظریه ای در مورد کار کرد ذهن بدهد که زندگی بسیاری از افراد را متحول کند .

باب پراکتور باور دارد که همه ما میتوانیم زندگی لذت بخشی برای خودمان بسازیم و توانایی آن را داریم که با استفاده از مهارت هایمان به اهدافمان برسیم.

 

 

power inside
21 دی 1397
465 بازدید