چگونه اعتماد به نفس داشته باشیم؟

چگونه اعتماد به نفس داشته باشیم؟

تاریخ آخرین بروزرسانی: 11 اکتبر 2020

نویسنده: قدرت درون


چکیده مطلب:

در این مقاله از سایت قدرت درون به بررسی داشتن اعتماد به نفس بالا  که یکی از مهم ترین ضروریات هر فرد است بپردازیم . نداشتن اعتماد به نفس می تواند موجب گوشه گیری و دوری از اجتماع و در نهایت افسرودگی شود ولی می توان با راهکارهای ساده اعتماد به نفس خود را افزایش […]


توضیحات

در این مقاله از سایت قدرت درون به بررسی داشتن اعتماد به نفس بالا  که یکی از مهم ترین ضروریات هر فرد است بپردازیم .

نداشتن اعتماد به نفس می تواند موجب گوشه گیری و دوری از اجتماع و در نهایت افسرودگی شود ولی می توان با راهکارهای ساده اعتماد به نفس خود را افزایش داد. اکثر افراد در این تصور هستند که نداشتن اعتماد به نفس صرفاً به خاطر نداشتن چهره ای زیبا و یا ظاهری مناسب است ولی این تصور کاملا نادرست است. نداشتن اعتماد به نفس به خاطر ضعف ها و باورهای غلطی است که در ذهن ما وجود دارد.

با راهکارهایی که در این مقاله به شما ارائه می شود می توانید اعتماد به نفس خود را در کمتر از یک هفته افزایش دهید.

راهکارهای افزایش اعتماد به نفس

راهکار ها و تمرینات افزایش اعتماد به نفس می تواند اعتماد به نفس شما را به مقدار قابل ملاحظه ای افزایش دهد.

1. به خودتان باور داشته باشید.

باور های مخرب! باورهای مخرب شما موجب می شود تا شما احساس ضعف داشته باشید؛ احساس ضعف در اعتماد به نفس و یا احساس ضعف در کسب و کار و یا هرچیز دیگری؛ با ساختن باور های جدید می توانید زندگی راحت تری برای خود داشته باشید. ساخت باور بدین معنا نیست که شما دائما یک موضوع را تکرار کنید شما باید به یک موضوع ایمان قلبی داشته باشید تا برای شما به یک باور تبدیل شود.

به خودتان و مهارت هایتان باور داشته باشید؛ شما منحصر به فرد هستید، شما فوق العاده هستید نگذارید حرف های دیگران بر روی شما تاثیر مخرب بگذارد (در عین حال باید انتقاد پذیر بود و از تجربیات دیگران استفاده کرد).

2. خودتان را مجبور به انجام دادن کارهای سخت نکنید!

اکثر اوقات مشاهده میکنیم که فردی خود را برای انجام کاری سخت زور می کند به طور مثال می گوید از فردا باید رژیم سرسخت بگیرم و یا از فردا باید روزی 10 ساعت کتاب بخوانم و… این برنامه ریزی های اگر به هر دلیلی انجام نشود شما در نزد خودتان خراب خواهید شد این کار به طور ناخودآگاه اتفاق خواهد افتاد و شاید شما اصلا متوجه این موضوع نشوید. برخی از افراد نیز با ارائه برنامه ای که هنوز آن را به پایان نرسانده اند به دیگران، خود را با انجام کاری را برای خود اجباری تر میکند.

این مطلب رو هم بخون  دانلود کاملترین نسخه مستند فیلم راز 2006

 اگر به دنبال انجام دادن کاری هستید با خود بگوید تمام سعی خود را میکنم که رژیم بگیرم و یا کتاب بخوانم و… در این صورت شما برای انجام دادن آن کار مشتاق تر خواهید شد و به هر دلیلی اگر نخواستید که آن کار را انجام دهید نه عذاب وجدان خواهید گرفت و نه باعث کمتر شدن اعتماد به نفس شما میشود.

افزایش اعتماد به نفس با خود هیپنوتیزم

3. الگویی برای خود انتخاب کنید.

یکی از ساده ترین راهکار های افزایش اعتماد به نقس این است که برای خود الگویی موفق پیدا کنید. الگوی شما حتما نباید در کنار شما باشد. با بررسی رفتار ها و زندگینامه آنها می توانید از الگو های خود کمک بگیرید. داشتن یک الگوی موفق و مناسب می تواند موجب موفق تر شدن شما نیز شود زیرا با الهام گرفتن از آنان می توانید طرز فکری مانند آنان پیدا کنید و در کسب و کار خود موفق تر شوید.

4. خودتان را دوست بدارید.

هرکس به نحوی منحصر به فرد است ولی تمامی افراد با ارزش هستند و این ارزش ها به مقدار حقوقی که دریافت میکنند و یا افرادی که می شناسند و… نیست زیرا تمامی این معیار ها قابل تغییر است. ارزش هرکس توسط خود فرد مشخص می شود خداوند انسان ها را ارزشمند خلق کرده است این خود ما هستیم که ارزشمان را انتخاب میکنیم.

خودتان را دوست بدارید زیرا شما تنها کسی هستید که می تواند شما را خوشبخت کند

کتاب ماورا طبیعی شدن جو دیسپنزا

 

 


دسته بندی: محتوای رایگان

برچسب ها:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کپی رایت 2020 قدرت درون
تمامی حقوق وب سایت متعلق به قدرت درون می باشد.